Teknik Resim ve İş Sağlığı ve Güvenliği

Projeksiyon Cihazı Kullanım Talimatı

 

FİRMA/KURUM LOGO

FİRMA/KURUM ADI

Döküman No:TL- 87
Yayın No : 01
Yayın Tarihi: 13/04/2016
Projeksiyon Cihazı Kullanım Talimatı Revizyon Tarihi: …./…./2016
Revizyon Sayısı:00
Sayfa No: 1 /1
 

 

Amaç:  Projeksiyon cihazı önemli bir ders ve sunum aracı olması sebebiyle en verimli kullanılmasını sağlamak, yanlış kullanımdan dolayı oluşabilecek arızaların önüne geçebilmek.

 

Kapsam:  Kurumumuzun tüm birimlerinde görev yapan yönetici, öğretmen, öğrenci, memur, teknisyen, hizmetli, kadrolu işçi, sözleşmeli personel, İŞKUR personeli ile hizmet alımı yolu ile çalıştırılan tüm personelleri kapsar.

 

Sorumluluk: Bu talimatın uygulanmamasında başta projeksiyon cihazı kullanıcısı olmak üzere, üst amirleri ve bilgi teknolojileri rehber öğretmeni sorumlu tutulacaktır.

 

Uygulama:

  • Projeksiyon kurulu alanlarda ve seyyar projeksiyonlarda her cihaz için bir sorumlu belirlenecektir.
  • Projeksiyonu açmak için kumandadan ya da cihaz üzerinden “power” tuşuna bastıktan sonra cihazın ısınması ve görüntü alabilmek için bir müddet bekleyiniz. Cihaz ısınınca açılacaktır.
  • Cihaz açıldıktan sonra, cihazın bağlı olduğu ya da bağlayacağınız bilgisayarı açınız.
  • Projeksiyon cihazı çalışır durumdayken yeniden hareket ettirmeyiniz, bu işlemi sorumlu personelden yapmasını isteyiniz. Lambalar titreşime duyarlıdır, patlayabilir.
  • Projeksiyon cihazının bağlı bulunduğu bilgisayarlara sorumlu personelin izni olmadan program yüklenmemelidir.
  • Projeksiyon cihazını kapatmak için “off” tuşuna 2 kez basınız. Cihaz soğuyana kadar kapanmayacaktır. Cihazının tamamen kapanmadan, üzerindeki led ışıklar kapanmadan ve sesi tamamen kesilmeden fişini çekmeyiniz.
  • Projeksiyon cihazının kurulumu ve bakımı teknik personeller tarafından yapılacaktır, hiçbir şekilde kurcalanmamalıdır.

 

 

 

 

 

 

 

PDF FORMATI İÇİN TIKLAYINIZ

WORD FORMATI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Translate »